O mnie

Z ubezpieczeniami i rynkiem finansowym związana jestem od 1996 roku. W tym czasie odbyłam setki a może i tysiące spotkań z klientami. Przez 13 lat zajmowałam się zatrudnianiem i szkoleniem agentów ubezpieczeniowych aby skutecznie wdrożyć ich do tej wyjątkowej pod wieloma względami pracy. Od 2012 prowadzę w Radomiu Kancelarię Usług Finansowych, która obecnie obsługuje ponad tysiąc klientów indywidualnych oraz kilkadziesiąt firm.

Dane kontaktowe

Ubezpieczenia emerytalne

Ubezpieczenie emerytalne

Jeśli zastanawiasz się nad swoją przyszłą emeryturą bo niepokoi Cię to co czytasz i słyszysz na jej temat to zapewniam –  nie jesteś sam. Kolejne zmiany w systemie emerytalnym oznaczają, że problem jest i to duży. Co do zasady od dawna wiadomo, że każdy z nas powinien o swoją emeryturę zadbać sam. Jak to zrobić?

Jest wiele sposobów ale każdy z nich wymaga abyś część tego co zarabiasz odłożył na później. Masz kilka możliwości z zachętami podatkowymi ale nie tylko:

  1. Indywidualne Konto Emerytalne IKE) – pieniądze, które inwestujesz w takie rozwiązanie będziesz miał do dyspozycji po 60 roku życia a od zarobionych pieniędzy nie zapłacisz podatku od zysków. Wpłata roczna jest limitowana i wynosi 3 krotność przeciętnego wynagrodzenia.
  2. Indywidualne Konto zabezpieczenia Emerytalnego (IKZE)- przeznaczone jest dla osób, które chciałyby nie tylko w dłuższym czasie uzbierać dodatkowe oszczędności na emeryturę, ale i korzystać z ulgi podatkowej w PIT. To produkt dla każdej osoby, która rozlicza się z fiskusem na zasadach ogólnych (według skali podatkowej 17% albo 32%) lub według stawki liniowej 19% . Wpłaty na IKZE możesz odliczyć od dochodu za rok, w którym je wnosiłeś. Wpłata roczna jest również limitowana. Jeśli wypłacisz pieniądze po 65 roku życia zapłacisz zryczałtowany podatek dochodowy wysokości 10%
  3. Pracowniczy Plan Kapitałowy (PPK) – najnowsze rozwiązanie emerytalne, które musi wprowadzić firma, w której jesteś zatrudniony bo tak mówi prawo. Służy temu aby każdy pracownik miał szansę na dodatkowe środki na emeryturze, na które będą składać się trzy strony: Pracownik, Pracodawca i Państwo. Środki gromadzone na PPK są w pełni prywatne i dziedziczone. To pierwszy taki program, gdzie do złotówki odłożonej przez Ciebie ktoś inny się dokłada.
  4. Prywatna Renta Kapitałowa – jeśli masz już zgromadzone środki albo właśnie otrzymałeś je z polisy bo jesteś po zdiagnozowaniu poważnego zachorowania możesz kupić Rentę Kapitałową, która może być wypłacana przez określony czas lub do końca życia. To firma dba jak zainwestować Twoje pieniądze abyś nie musiał martwić się o to sam.
  5. Prywatne oszczędności i inwestycje – wszystko co zrobisz lub zrobiłeś z myślą o emeryturze jak np. polisa inwestycyjna, która kupiłeś wiele lat temu, otwarty rachunek jednostek w TFI albo zakup nieruchomości na wynajem to może być część Twojej przyszłej emerytury i to ta znacząca część.
  6. Polisa na życie – tak polisa na życie nie pomyliłam się. Faktem jest, że nie będzie to dodatek do Twojej emerytury ale może być zabezpieczeniem dla Twojego współmałżonka lub kogoś bliskiego. Wyobraź sobie, że oto nadszedł czas emerytury, wraz ze współmałżonkiem posiadacie dwie emerytury i dajecie sobie jakoś radę. Przychodzi jednak czas że jedno z Was odchodzi do lepszego świata i teraz pozostaje jedna osoba, jedna emerytura i prawie takie same koszty utrzymania bo nadal trzeba korzystać z prądu, gazu, wody itd. Świadczenie wypłacane z polisy w razie śmierci jednego to pieniądze na życie dla tego drugiego z Was. Nikt nie wie kto będzie pierwszy. Może wcześniej nie myślałeś o tym w taki sposób więc jeśli masz polisę na życie, zwłaszcza na całe życie to szanuj ją.
Loading...